Kontakt

Blir ni mera nyfikna på vår verksamhet ute på våra förskolor är ni hjärtligt välkomna att kontakta våra förskolor!

Kontaktuppgifter till våra förskolor:

Uppsala:

Årsta

Sparrisgatan 7

75446 Uppsala

Tel: 072-4519539

E-post: arsta@lillaacademia.se

Rektor: Danijella Peric 070-2160020

E-post: danijella.peric@lillaacademia.se


Källparken

Källparksgatan 2

75433 Uppsala

Tel: 072-4519536

E-post: kallparken@lillaacademia.se

Rektor: Danijella Peric 070-2160020

E-post: danijella.peric@lillaacademia.se


St Johannes

St Johannesgatan 21

75312 Uppsala

Tel: 072-4519538

E-post: st.johannes@lillaacademia.se

Rektor: Danijella Peric 070-2160020

E-post: danijella.peric@lillaacademia.se





Huvudkontor:

Barnens Lilla Academia AB

Källparksgatan 2

75433 Uppsala

E-post: info@lillaacademia.se


VD:

Krister Fredriksson

E-post: krister.fredriksson@lillaacademia.se


Organisationsnummer: 556739-8051

Linköping:

Abisko

Götgatan 25

58231 Linköping

Tel: 013-120525

E-post:abisko@lillaacademia.se

Rektor: Jenny Edman 070-2160040

E-post: jenny.edman@lillaacademia.se


Sala:

Bråstaborg

Hushållargatan 5

73340 Sala

Tel: 0224-10009

E-post: sala@lillaacademia.se

Rektor: Sofia Larsson 070-2160070

E-post: sofia.larsson@lillaacademia.se


Västerås:

Haga

Furugatan 1A

72337 Västerås

Tel: 021-132900

E-post: haga@lillaacademia.se

Rektor: Micaela Andersson 070-2160050

E-post: micaela.andersson@lillaacademia.se



Skälby

Origovägen 4

72476 Västerås

Tel: 072-4519610

E-post: tradkronan@lillaacademia.se

Rektor: Micaela Andersson 070-2160050

E-post: micaela.andersson@lillaacademia.se


Bollnäs:

Blåsgatan 7 

82010 Arbrå

Tel: 072-4525787/072-4525786

E-post: lekstugan@lillaacademia.se

Rektor: Danijella Peric 070-2160020

Epost: danijella.peric@lillaacademia.se


Telefon: 070-216 00 10

E-post: info@lillaacademia.se