Kontakt

Blir ni mera nyfikna på vår verksamhet ute på våra förskolor är ni hjärtligt välkomna att kontakta våra förskolor!

Kontaktuppgifter till våra förskolor:

Uppsala:

Årsta

Sparrisgatan 7

75446 Uppsala

Tel: 072-4519539

E-post: arsta@lillaacademia.se

Rektor:Emmy Wollner 070 216 00 10

E-post: emmy.wollner@lillaacademia.se


Källparken

Källparksgatan 2

75433 Uppsala

Tel: 072-4519536

E-post: kallparken@lillaacademia.se

Rektor:Emmy Wollner 070 216 00 10

E-post: emmy.wollner@lillaacademia.se


St Johannes

St Johannesgatan 21

75312 Uppsala

Tel: 072-4519538

E-post: st.johannes@lillaacademia.se

Rektor:Emmy Wollner 070 216 00 10

E-post: emmy.wollner@lillaacademia.se





Huvudkontor:

Barnens Lilla Academia AB

Källparksgatan 2

75433 Uppsala

E-post: info@lillaacademia.se


VD:

Krister Fredriksson

E-post: krister.fredriksson@lillaacademia.se


Organisationsnummer: 556739-8051

Linköping:

Abisko

Götgatan 25

58231 Linköping

Tel:

Fjärilen: 072-4519522

Nyckelpigan:072-4519608


E-post:abisko@lillaacademia.se

Rektor: Jenny Edman 070-2160040

E-post: jenny.edman@lillaacademia.se


Sala:

Bråstaborg

Hushållargatan 5

73340 Sala


Tel: 

Knopparna: 072-4519425

Trollsländan: 072-4519521

Fjärilen: 079-3324759

E-post: sala@lillaacademia.se

Rektor: Barbro Lindström 070-2160080

E-post: Barbro.Lindström@lillaacademia.se


Västerås:

Haga

Furugatan 1A

72337 Västerås

Tel: 072 451 9609

E-post: haga@lillaacademia.se

Rektor: Micaela Andersson 070-2160050

E-post: micaela.andersson@lillaacademia.se



Skälby

Origovägen 4

72476 Västerås

Tel: 072-4519610

E-post: tradkronan@lillaacademia.se

Rektor: Micaela Andersson 070-2160050

E-post: micaela.andersson@lillaacademia.se


Bollnäs:

Blåsgatan 7 

82010 Arbrå

Tel:

Upptäckarna: 076 026 68 19

Utforskarna: 076 028 18 56

Äventyrarna: 076 029 10 67

E-post: lekstugan@lillaacademia.se

Rektor: Sophia Zetterman 070 216 00 30

Epost: sophia.zetterman@lillaacademia.se

 


E-post: info@lillaacademia.se